Digi XB3-24APS-J
XB3-24APS-J
Digi XBee3 Module - 2.4 GHz 802.15.4, PCB Antenna, SMT (*MOQ May Apply)
| Code: XB3-24APS-J
Features
  • At 13 mm x 19 mm, the new Digi XBee® 3 micro form factor allows for more compact and portable applications
  • Eliminate the need for an external microcontroller and create smart end nodes using MicroPython
Drivers & Downloads
Related Products
Digi XB3-24APS
Digi
XB3-24APS
Digi XBee3 PRO Module - 2.4 GHz 802.15.4, PCB Antenna, SMT (*MOQ May Apply)